Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου 2011

ΔΥΟ ΚΥΠΕΛΛΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΙΠΠΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ

Στους 1ους επίσημους Αγώνες Ιππικής Αντοχής που πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Μεσογείων στην Αττική  ο Ιππικός Όμιλος Πιερίας σημείωσε πρωτιές σε δύο από τις τρεις κατηγορίες.
Στους αγώνες συμμετείχαν αθλητές – ιππείς από όλη την Ελλάδα. Η μεγάλη πρωταγωνίστρια των αγώνων Έφη Κουτσάφτη νικήτρια στις μεγάλες κατηγορίες, ο Βασίλης Καστρινός (3ος στα 60 χιλ) και ο Νικόλαος Καραδημήτρης από την Καρίτσα (2ος στα 30 χιλ) ήταν οι αθλητές αυτοί που διακρίθηκαν και βραβεύθηκαν. Σημαντικές ήταν οι συμμετοχές  του Κώστα Μυλωνά και του Χρήστου Ψαρρά στα 60 χιλιόμετρα, της Έφης Γεροβασιλείου και της  Σαμπρίνας  Ανουφρίεβα στα 30 χιλιόμετρα.

Τα αποτελέσματα των αγώνων:
Στην Κατηγορία Α (90 χιλιόμετρα)
Η Έφη Κουτσάφτη (ΙΟΠΙερίας) με τον ίππο GIORGIA  DELLE  CORSE κατέκτησε την 1η θέση και το κύπελλο.
Στην Κατηγορία Β (60 χιλιόμετρα)
Η Έφη Κουτσάφτη (ΙΟΠΙερίας) με τον ίππο CHAMELOT κατέκτησε την 1η θέση και το κύπελλο.
Η Θεοδώρα Μπίλλη (ΙΟΚΑΛαμαριάς) με τον ίππο SALWATA κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο
Ο Βασίλης Καστρινός (ΙΟΠΙερίας) με τον ίππο KHILMOR κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
Ο Βήτος Ζήσης (ΙΟΜΗΛ –Βόλος) με τον ίππο ΒΙΟΖΩΙΚΗ-VICTORIA κατέκτησε την 4η θέση.
Η Τρικαλιώτη Ελένη (ΙΟΜεσογείων) με τον ίππο OPERATIC κατέκτησε την 5η θέση.
Ο Πατσιούρας Σωτήρης (ΙΟΚΙΛκίς)με τον ίππο REMIX κατέκτησε την 6η θέση.
Στην Κατηγορία Γ (30 χιλιόμετρα)
Ο Λάππας Νικόλαος (ΙΟΚΙΛκίς) με τον ίππο HASAN κατέκτησε την 1η θέση και το κύπελλο.
Ο Νικος Καραδημήτρης (ΙΟΠΙερίας) με τον ίππο EKTORAS κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.
Η Τζαλαλή Χριστίνα (ΙΟΔεκέλειας) με τον ίππο LIBERODE κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
Ο Γιάννης Πατσιούρας (ΙΟΚΙΛκίς) με τον ίππο OREGON P κατέκτησε την 4η θέση.
Η Μπαλωτή Άννα (ΙΟΜΗΛ-Βόλος) με τον ίππο LADY κατέκτησε την 5η θέση.
Η Καρβούνη Καρατζά Ηλέκτρα (ΟΦΙωαννίνων) με τον ίππο FAITHFULL LOVE κατέκτησε την 6η θέση.